Apotekare/receptarie med extemporebehörighet

Publiceringsdatum: 2025-03-14

Är du på jakt efter en karriär inom hälso- och sjukvård? En möjlighet har öppnat upp för dig att börja arbeta som apotekare hos Morano BemanningsExperten AB. Detta är ett jobb på heltid där Morano BemanningsExperten AB letar efter någon under 3 månader – upp till 6 månader.

Arbetsplatsen ligger nära tillhands om du är bosatta i Östhammar som är tjänsteorten. Morano BemanningsExperten AB har just nu tre lediga jobb som apotekare. Morano BemanningsExperten AB letar efter erfaren apotekare som kan ansluta till deras team. Sista ansökningsdag är söndag den trettonde april 2025.


Jobbannons

Konsult uppdrag!! Bästa lönen!!

Tillverkningsfarmaceut

Start omgående och 3 månader med möjlighet till förlängning.

Om du är flexible apotekare/receptarie med extemporebehörighet, tillverkningsfarmaceut. Strat omgående.

Uppdraget är i Uppsala. Vi ställer oss för reseersättning, milersättning och bra betald

Morano BemanningsExperten AB är konsult bolag och har erfarenhet i mer än 10 år i farmaci branschen.

Vi söker dig som är legitimerad apotekare alternativt receptarie med extemporebehörighet. Du har flera års erfarenhet som tillverkningsfarmaceut samt erfarenhet av kvalitetsarbete. Som en av nyckelpersonerna under uppbyggnadsfasen av denna enhet behöver du vara en självgående person och trygg i din egen kompetens.

Dina kompetenser:

_Har god analytisk förmåga, kan identifiera felaktigheter och risker, och utifrån dessa finna orsak och lösning.

_Är bra på att etablera goda relationer och välfungerande, förtroendefulla, samarbeten

_Har ett strukturerat arbetssätt med förmåga att organisera och prioritera ditt arbete för att nå uppsatta mål.

_Du är lösningsorienterad vilket innebär att du både ser och agerar på de utmaningar som uppstår.

_Bidra till att vi når våra mål gällande patientsäkerhet, kvalitet och försäljning

Uppdraget är i Uppsala

Start omgående och 3 månader med möjlighet till förlängning.

Vi ställer oss för reseersättning och milersättning.

När det känns rätt

Fundera inte för länge. Låt oss istället berätta mer om rollen och verksamheten så kan du sen avgöra om det känns rätt för dig. Ansök nu!

Urval och intervjuer sker löpande och tjänsten kan tillsättas innan sista ansökningsdatum.

Om jobbet

Antal tjänster3
ArbetstidHeltid
FöretagsnamnMorano BemanningsExperten AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning3 månader – upp till 6 månader
Organisationsnummer5594919507
Typ av anställningVanlig anställning
YrkeApotekare
YrkesområdeHälso- och sjukvård

Ansökan

Morano BemanningsExperten AB söker tre personer till denna tjänst som apotekare med placerings i Östhammar. Om det låter intressant att arbeta som apotekare hos Morano BemanningsExperten AB skickar du in din ansökan senast 2025-04-13.

Källa: Arbetsförmedlingen

Relaterade jobb

Tandhygienist till Folktandvården i Smedjebacken

REGION DALARNA söker en person till tjänsten som tandhygienist i Smedjebacken.

2025-04-07

Mer info

Farmaceut till Kronans Apotek i Smedjebacken

Kronans Apotek AB söker en person till tjänsten som apotekare i Smedjebacken.

2025-03-25

Mer info

Vårdsamordnare/samordningssjuksköterska till Vårdcentral Smedjebacken

REGION DALARNA söker en person till tjänsten som sjuksköterska, grundutbildad i Smedjebacken.

2025-03-27

Mer info