Publiceringsdatum: 2025-02-06
Är du intresserad av att jobba inom hälso- och sjukvård? Nu har du chansen att börja jobba som sjuksköterska, grundutbildad hos AdatoCare AB. Sök nu om du är intresserad av att arbeta heltid hos AdatoCare AB under 11 dagar upp till 3 månader. De letar just nu efter nya medarbetare.
För detta jobb är det en fördel om du bor i närheten av Lomma då det är tjänsteorten. Företaget AdatoCare AB erbjuder just nu spännande karriärmöjligheter. Om du vill jobba som sjuksköterska, grundutbildad har de nu sju lediga jobb - kolla in annonsen för att se om du har rätt erfarenhet. Bli en del av teamet hos AdatoCare AB som sjuksköterska, grundutbildad genom att ansöka senast lördag den åttonde mars 2025.
Är du intresserad av uppdrag? I skrivande stund söker vi dig som är sjuksköterska för uppdrag i Lunds kommun
Kvalifikationer:
Vi söker dig som är sjuksköterska och har erfarenhet inom kommunal verksamhet . Behov finns i Hemsjukvård, säbo samt korttidsboende.
Period:
v24-v34. enligt schema
Arbetsuppgifter:
Sedvanliga arbetsuppgifter som ssk/dsk inom SÄBO/HSV/korttidsboende
Personliga egenskaper:
Du är en engagerad och positiv kollega som bidrar till en bra arbetsmiljö. Du är flexibel, ansvarsfull och ha god förmåga att arbeta såväl självständigt som tillsammans med andra. För att lyckas i rollen ser vi också att du som person är ödmjuk, prestigelös, lyhörd och trygg i dig själv. Du är också en social person som har goda kunskaper i det svenska språket, tilltalas av utmaningar och nya utvecklingsmöjligheter.
Vi erbjuder dig:
Din egen personliga och engagerade konsultchef
Karriär- och utvecklingsmöjligheter
När du jobbar i AdatoCare har du förmåner som friskvård, utbildning, och högtids middagar.
Bra betalt och fördelaktiga förmåns paket
Trygga och korrekta försäkringar
Tjänstepension
Stort utrymme och frihet att styra över din tillvaro, bland annat flexibel schemaläggning
Om AdatoCare -
Levererar vårdpersonal till olika vårdinrättningar över hela landet.
Bolaget ägs och drivs av sjuksköterskor som själva arbetar för olika uppdragsgivare i Mellansverige.
Våra tjänster riktar sig främst till slutenvården, primärvården, hemsjukvården, särskilda boenden inom äldreomsorgen samt mot avancerad sjukvård i hemmet.
AdatoCare levererar från 2022 tjänster till de flesta av landets kommuner, regioner samt statliga verksamheter.
Bolaget använder sig av en lärande arbetsplatskultur som ska uppmuntra till nya utmaningar och kunskaper och vi försöker alltid utvecklas för att anpassa oss till morgondagens vårdbehov.
Sista svarsdag:
Urval görs löpande så tjänsten kan komma att tillsättas innan sista svarsdag.
Antal tjänster | 7 |
---|---|
Arbetstid | Heltid |
Företagsnamn | AdatoCare AB |
Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
Omfattning | 11 dagar - upp till 3 månader |
Organisationsnummer | 5590231857 |
Typ av anställning | Sommarjobb / feriejobb |
Yrke | Sjuksköterska, grundutbildad |
Yrkesområde | Hälso- och sjukvård |
AdatoCare AB söker sju personer till denna tjänst som sjuksköterska, grundutbildad med placerings i Lomma. Om det låter intressant att arbeta som sjuksköterska, grundutbildad hos AdatoCare AB skickar du in din ansökan senast 2025-03-08.
Källa: Arbetsförmedlingen
AdatoCare AB söker sju personer till tjänsten som sjuksköterska, grundutbildad i Lund.
2025-02-06
Mer infoAdatoCare AB söker sju personer till tjänsten som sjuksköterska, grundutbildad i Landskrona.
2025-02-11
Mer infoAdatoCare AB söker sju personer till tjänsten som sjuksköterska, grundutbildad i Eslöv.
2025-02-11
Mer info